Príbeh oceánu

Jednorazových plastov používame čoraz viac a viac. A je to vidieť v oceánoch a na plážach po celom svete. Existujú odhady, ktoré hovoria, že ak budeme pokračovať dnešným tempom, do roku 2050 bude v oceánoch plávať viac plastového odpadu ako rýb. Vzdelávanie detí v ekologickej oblasti sa dá aj cez umenie a preto by sme Vám radi ukázali časť práce, ktorou sme sa zaoberali dlhé mesiace. Príprava vo výtvarnom odbore na tento projekt začala debatami s deťmi o ekologických problémoch, o triedení odpadu a snahe tvoriť čo najmenej odpadu.. Zamyslenia nad tým aká je Zem a starostlivosť o ňu dôležitá.

Následne zber odpadového materiálu a postupná tvorba. Prešli sme prácou s kartónmi, plastovým odpadom, CDčkami, starými karimatkami, deravým bazénom atď… Naozaj sme použili pestrý materiál a vačšinu kulís pre muzikál a tématických prác sme vytvorili z neho..

Druhú časť projektu tvoria šikovné deti a ich pani učiteľky v literárno-dramatickom odbore, ktorí pripravujú muzikál Príbeh oceánu. Muzikál získal ocenenie v rámci súťaže Deti pre Bratislavu, ktorú vyhlásil Metropolitný inštitút Bratislavy a bol realizovaný s finančnou podporou Mestskej časti Bratislava-Rusovce 2020.